| magda_stanescu a întrebat:

Ce e mai sanatos, spanacul sau urzicile?

5 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Ambele sunt foarte sanatoase atata timp cat le gatesti intr-un timp cat mai scurt...winking

Anna
| Anna a răspuns:

Amandoua sunt la fel de sanatoase.

| dana_7742 a răspuns:

Daca urmarim efectul lor terapeutic este bine magda, sa cunoastem unele lucruri. URZICILE:ESTE DE DORIT CA ORICE PERSOANA SA FACA O CURA DE URZICI ODATA CU PRIMA APARITIE A LOR IN FIECARE PRIMAVARA,{fiind o sursa excelenta de vitamine si saruri esentiale dupa o perioada de lipsuri din timpul iernii }SPANACUL? SI EL O SURSA EXCELENTA DE SUBSTANTE NECESARE CORPULUI NOSTRU, DAR...CU O CONDITIE.SA NU-L FIERBEM, DEOARECE SE CUNOASTE FAPTUL CA PRIN FIERBERE SE PRODUC OXALATI CARE NE FAC RAU {SI MAI ALES PERSOANELOR SUFERINDE DE :REUMATISM, ARTRITISM, PIETRE, BOLNAVILOR DE FICAT, PRECUM SI CELOR CU INFLAMATII GASTRICE SAU INTESTINALE }EXISTA SI RETETE IN CARE PUTEM SA CONSUMAM ACESTE FRUNZE IN STARE CRUDA.SI VA ASIGUR CA SANT NISTE SALATE MINUNATE CU UN GUST EXTRA IAR DUPA CONSUMAREA UNEI ASEMENEA MANCARI TE SIMTI CUPRINS DE O LINISTE CARE VINE DIN INTERIOR GREU DE EXPLICAT.VA ASIGUR CA MERITA INCERCAT, SI MERITA EFORTUL. SUCCES...

| gaby_6466 a răspuns:

Buna atit spanacul cit si urzicile contin fier deci amindoua sunt sanatoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt.