| Daniella_4731 a întrebat:

Ce mancare sa-mi pun pe drum spre Grecia. trebuie sa tina macar o zi. va rogbmulte optiuni va rog! (Vot +funda)

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! cascaval, pastrama, carnati uscati, covrigei, pulpe la gratar/prajite, piftelute... apa, suc.
Drum bun!

| BlaaBlaa a răspuns:

Forneti, ca mezelurie sau cascavalul se pot altera... si eu mi-am pus intr-o excursie sandwish cu cascaval si sunca...si mi s-a facut rau. Sau iti iei ceva de pe drum. Drum bun si sa te distrezi in grecia. happy

| reaper a răspuns:

Uite ceva informatii despre Grecia http://www.6n.ro/grecia/

| euana05 a răspuns:

Daca ai ganta frigorifica nu e nici o problema. Poti pune aproape orice. Lada frigorifica e mai eficienta dar sunt bune si pungile frigorifice. Daca le alegi pe acestea trebuie sa ai mai mare grija cu ce iti pui. De ex : sandwichi-uri. Daca nu le alegi pe acestea iti pui conserve ex: PATE, FASOLE CU COSTITA, ETC. Nu sunt foarte sanatoase in exces, dar ocazional nu au nimic. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| asdfghjk123456789 a răspuns:

Sandwichuri, cascaval, sunca presata, apa, suc...mancaruri ce se pot conserva.Noi am luat cand am tot in Grecia un fel de cutien nu prea mare care sigila alimentele.Se vida in interior si rezistau mult. Funda?

| McMicheal a răspuns:

Depinde. Mergi cu masina, ''tina macar o zi'' deci da, cu masina. Ceva usor, care sa iti priasca, poate ai rau de masina, sau rau de miscare. Sa iti iei ce-ti place. Nu mancare grea, nu iti recomand. Un sandvis cu branza, cascaval, salata. O felie 2 de salam. Poate mai ai ceva de Pasti, o felie de pasca, iti prinde bine, o sarmaluta, nu suc, iti face rau pe masina, apa minerala. Covrigei sarati. Si mai vezi tu. Bon Voyage.