| hayley a întrebat:

Ce retete de cocktail-uri fara alcool stiti? Funda celor mai multe sh gustoase happy

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Cocktailul "AdiGole " :

Ingrediente si cantitati:

75 ml suc de grapefruit
50 ml suc de lime (lamaie verde)
30 ml suc de mango
30 ml Sprite
1 lingurita zahar fin
2 cuburi de gheata

Mod de preparare:

Pune toate tipurile de suc intr-un shaker si adauga lingurita de zahar si cuburile de gheata. Agita bine si pune cocktailul intr-un pahar racit, in prealabil.

Cocktailul "Afterglow" :
Ingrediente si cantitati:

* 1 ceasca cu suc de portocale
1 ceasca cu suc de ananas
1/2 ceasca suc de rodie (sau Grenadine - se gaseste in supermarket-uri)
2 cuburi de gheata

Mod de preparare:

Amesteca toate sucurile si adauga apoi cuburile de gheata - totul, intr-un pahar cu picior.

Si inca unul care e super gustos :

Cocktailul "Jungle" :
Ingrediente si cantitati:

1 banana
2 cesti cu suc de portocale
2 cuburi de gheata
o felie de lime (lamaie verde)

Mod de preparare:

Pune toate ingredientele intr-un blender (cu exceptia feliei de lime) si amesteca-le la viteza medie pentru cateva secunde. Pune bautura rezultata intr-un pahar cu picior, apoi adauga felia de lime.

Si iti recomand acest site unde vei vedea si cum se prepara anumite cocktail-uri fara alcool :
http://www.ghid-culinar.ro/retete-culinare/cautare/cocktail-fara-alcool

1 răspuns: