| glitt3r a întrebat:

Ce retete pentru blender(milkshake-uri, sucuri etc.) stiti? Sau niste site-uri cu retete ar fi folositoare
Blender:http://urbanupdater.files.wordpress.com/2009/05/vitamix. jpg

5 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Ingrediente:

* Milk-shake cu fructe: 120 ml lapte
* 1 banana
* zeama de la 1/2 lamaie
* 2 linguri suc de portocale
* zahar vanilat
* Smoothie cu ananas kiwi si mere: 1 cutie de compot de ananas
* 2 kiwi
* 2 mere
* 1 cana de cuburi de gheata
* Cocktail cu cognac si ciocolata: 1 cana de cafea preparata rece
* 1 cana lapte
* 2 patratele de ciocolata topite
* 2 linguri de cognac

Mod de preparare:
Milk-shake cu fructe: cureti banana si o tai felioare. Adaugi toate ingredientele in blender si le amesteci pana obtii o crema groasa.

Smoothie cu ananas, kiwi si mere : amesteca in blender sucul din compotul de ananas si gheata pana se marunteste complet. Curata merele si kiwi si taie-le bucati. Adauga-le peste sucul de ananas si amesteca-le pana obtii o crema fina. Toarna bautura in pahare si decoreaza dupa gust.

Cocktail cu cognac si ciocolata: pune cafeaua preparata si indulcita in forme de cuburi de gheata la congelator. Cand a inghetat complet, amestec-o impreuna cu lapte, ciocolata si cognacul in blender pana se marunteste gheata.
Se serveste in pahare de cognac.

| ramonaky25 a răspuns:

Inventata de mine, dar bunabig grin : lapte dulce, banane, capsuni, gheata. Poti face orice, in functie de gusturile talehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe retete insa eu am ''inventat''una dupa gustul meubig grin pepene galben, gheata, lapte+frisca lichida si daca referi cu alcool poti pune vodca; fiind bautaura neutra merge foarte bine cu celelalte ingredientehappysa ai poftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingrediente pentru o portie:

- 200 ml. lapte
- 2 linguri inghetata de vanilie
- 2 linguri de lapte condensat indulcit

| pinky2505 a răspuns:

200ml lapte, 2 lingurite cacao, putina esenta de rom, 3/4 lingurite zahar, 75 ml lapte dulce. dar poti sa iti folosesti imaginatia si sa vezi ce iese