| OanaMariaIonita a întrebat:

Ce retete pentru. micul dejum imi recomandati la dieta cu cat mai putine calorii?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

La micul dejun trebuie sa mananci mai mult. Poti manca cereale cu lapte sau poti sa adaugi si fructe.

| elyn a răspuns:

Buna! micul dejun trebuie sa fie mai consistent,la pranz trebuie sa fi atenta,dar daca te ajuta, ou fiert, carne pui fripta sau fiarta cu salate, fructe, apa 2 l da rezultat!