| AvalohAlyn a întrebat:

Ce va place cel mai mult sa mancati de Craciun? Ce obisnuiti sa mancati de Craciun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mmmh...sarmalute ca la mama acasa, carnati, o fripturica, oua umplute, nu lipseste traditionalul cozonac si ceva prajituri.
Te pup!

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi place să degust preparatele specifice de Crăciun din carne de porc.
Pa, pa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,
Mie imi plac cozonacii si checurile de Craciun, tie?

| pwp a răspuns:

Imi plac cam toaate, exceptand toba si lebarul.

| mihaelabr a răspuns:

Sarmalute si salam de biscuiti.Si cola happy

| BoOoMbOnik a răspuns:

Dintre preparatele traditionale de craciun aleg caltabosul, cozonacul si prajiturile. Restul nu prea ma dau in vand dupa ele pentru ca unele nu imi plac deloc, iar altele cum ar fi friptura si sarmalele le mananc si in timpul anului nu doar de craciun

| danielaxyz a răspuns:

Carnati de casa

| Gregory a răspuns:

Salut. De Crăciun (și nu numai) îmi place foarte mult să mănânc salată boeuf. Este una dintre mâncărurile mele preferate. Păcat că rația pe anul acesta s-a epuizat. rolling on the floor
În rest, încerc să mănânc câte puțin din fiecare mâncare / produs tradițional românesc, care se prepară cu ocazia acestor minunate sărbători, excepție face caltaboșul și piftia.
Tu ce preferințe culinare ai?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, de Crăciun prepar cele tradiţionale : cozonac, cornuleţe, sarmale, cârnaţ afumat de porc ( preparat acasă, la ţară ), friptură de porc, chifteluţe sau şniţele, etc. - toate însoţite de un vin bun ( şi alte licori, pe lângă )...

Dintre toate acestea prefer cârnaţul afumat şi cornuleţele cu nucă.

Toate cele bune şi "Sărbători Fericite".

| neutrino a răspuns:

De Craciun, fiecare mananca ceea ce-i place, din ce si-a permis sa gateasca sau sa cumpere.

| LolaLollita a răspuns:

Ador turtele cu nuca :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oua umplute, cotlet de porc in sos de vin, placinta de dovleac, shuba(este o salata din legume cu peste afumat si maioneza), iar a doua zi de craciun dupa mahmureala ar merge http://www.bzi.ro/reteta-zilei-s18
crenvustii sa fie afumati, mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingheatata cu polonicul. mai exact stau in pat, ma uitla comedii si mananc inghetata la greu.

| Alexandru98 a răspuns:

Julfă...

| EvaneSScence a răspuns:

Sarmalute, friptura de porc, carnati, cozonac si prajituri multe.

| NoOne18 a răspuns:

Salam de biscuiti cu portocale si cu un ceai de menta, iti garantez e foarte bun.

| Florina66677 a răspuns:

Sarmale si carnea de porc

| Cosmyn96 a răspuns:

Mancarea specifica sarbatorilor, insa sarmalele sunt primele pe lista big grin.

| Mastacan_David_1986 a răspuns:

Carne de porc, carnati, prajituri

| DyaDeea a răspuns:

Mezeluri,sarmale,carnati de porc, cozonac, prajituri, salam de biscuiti... si ce mai vor ei. happy

| Maxenu a răspuns:

Nu ca-n fiecare ziwinking