| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie o reteta pentru o prazitura care o poate face si un baiat happy dar sa nu trebuiasca cuptorul si sa nu fie greu

reteta+ cum o prepar

Cea mai buna prazitura si usor de facut Funditaaaaaaaaaa!

8 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Retete de prazituri nu stim... of, of, of, of

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Dacă nu te pricepi deloc, fă mai bine o salată de fructe http://zinnaida.ro/2010/12/29/salata-fructe-retete-culinare/

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Mai bine lasa prajitura :p mai bine fa o budinca love struck e foarte buna si usor de preparatwinking

| ssd a răspuns:

Bulgari de zapada
Ingrediente:

20 de biscuiti simpli
1 pahar de lapte indulcit
1 pahar de alune macinate
1 lingura de cacao
20g unt
esenta de rom
fulgi de nuca de cocos

Mod de preparare:

Inmoaie biscuitii in laptele indulcit (cu miere sau sirop de zahar). Adauga alune, cacao, unt, esenta de rom si vanilie si amesteca-le pana ce rezulta o coca maleabila. Inveleste-o in folie si las-o la frigider timp de doua ore. Scoate compozitia de la rece si modeleaza mingiute de cacao de marimea unei nuci, pe care ulterior le vei dai prin cocos.
Sau ai putea incerca asta:
ingrediente:biscuiti simpli
lapte
budinca
fructe(la alegere)
frisca
Se prepara budinca conform instuctiunilor de pe ambalaj.Intr-o tava se aseaza un rand de biscuiti, apoi un rand de budinca pui fucte peste, inca un rand de biscuiti si inca un rand de bunica, ultimul strat de biscuiti si peste frisca. Poti sa o ornezi cu fructe sau cu ciocolata rasa.
Sper ca ti-am fost de ajutor:p

| ionut1134 a răspuns (pentru ssd):

Pare cam greu... (o pun pe mama sa faca) =]] si ce as putea folosi in afara de cocos?

| djmk1988 a răspuns:

Simplu. Inchide calculatorul, si pune'te sa inveti sa scrii corect, dupa da'ti 2 palme, desi meriti mult mai multe, si pune'te pe invatat.

| BezNa a răspuns:

Um... Nu dau un raspuns dar te corectez! Se spune PRAJITURA. Fara z.laughing.
Eniuei, da`i un sarch pe GooGle.

| Zoltan_Cinino_1959 a răspuns:

Da un kg de biscuiti marimi cat mai mari crema de bundici de care vrei into tava le pui in lapte le scoti repede pui pe tava asezate pana ce se uple tava dai un strat de budinca ciocolata cit mai gros iaras un strat de biscuiti tot asa crema de vanilie iaras un strat de biscuiti ornament coplect frisca pe deasupra cu buc de capsuni pofta buna incearca