| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Cu ce as putea scoate petele dintr-o saltea pe care a mâzgălit-o nepoata cu carioci, dar s-a și urcat încălțata pe ea?

10 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

WD40

| gabicoo a răspuns:

Scapă de nepoată!

| AndreeaDeeaDs explică (pentru gabicoo):

Ai tai de ce nu au scăpat de tine?

| romeo78 a răspuns:

Zero șanse. Pur și simplu o acoperiți cu o husă. Cariocile nu sunt lavabile, nu puteți face nimic. Dar, data viitoare încercați să nu mai existe obiecte de scris la îndemâna nepoatei.
O iubiți, dar trebuie și ținută în frâu puțin, altfel se poate chiar răni, fără să vrea.

| Yuoia a răspuns:

Nu prea ai solutii. Schimbi husa.
Mizeria de pe incaltari se poate indeparta. Nu si urma cariocilor.

| Sophieka a răspuns:

Exista firme care vin la domiciliu si se ocupa de spalarea canapelei / saltelei.

| dinaprilie a răspuns:

Fa o solutie cu deterg, otet si un pic de apa.

| Mirel4412 a răspuns:

Vezi daca merge acetona( intai pune putin intr-un loc care nu e vizibil sa vezi daca arde sau nu). Poti incerca si solventi chimici puternici ( diluant de vopsea), dar probabil e prea puternic. Daca carioca are alcool : Soluție din 2/3 apă și 1/3 oțet alb.

Daca nu merge v-a trebuii sa suni la o firma specalizata, care dispun de aspiratoare cu apa( scot apa cu presiune mare si o trag in acelasi timp.)

| Gligore2000 a răspuns:

Doar cu foarfeca.

| Smolbean a răspuns:

Încearcă cu nufăr pentru pete, sau vanish