| AnniaAKN a întrebat:

Cu ce se ia lipiciul picatura de pe maini? Am incercat sa lipesc ceva si mi-am lipit degetele, mi-am scapat si pe blugi...ce ghinion laughing
Funda.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E dat naibii lipiciul ăla...
Trebuie să speli ceva manual, cu apă caldă, dar nu doar o bluză, fiindcă nu e suficient! Uite, ai ocazia de a spăla absolut tot din casă, tot ce găsești în jur. laughing

| AnniaAKN explică (pentru floresdemayo):

Sa stii ca nu-i rea ideea, mai las masina sa se odihneascalaughing
Ma apuc de treaba, poate reusesc sa-mi curat si blugii.

| floresdemayo a răspuns (pentru AnniaAKN):

Cu blugii faci altceva...
Iei forfecuța, le faci găuri, franjuri... Oricum, e o modă să fii "decupat" pe alocuri. : ))

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încearcă cu acetonă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca mai mult sa "freci" cu apa calda sau putin mai fierbinte. Si cu zilele va trece. Succes sper ca te-am ajutatwinking

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Picatura se ia atat de greu.Ma enerveaza mereu. Tuburile sunt facute asa fel incat sa fie foarte usor sa te lipesti pe tine, si nicidecum obiectul dorit. laughing Aceste de pe maini se va lua in timp, freaca mainile cu apa calduta si sapun.Cat despre blugi, nu stiu, incearca acetona, spala-i cu detergent. Sunt foarte greu de scos astfel de pete Nu stiu, daca bu iese, asta e, da bllugii cu Picatura peste tot si va arata ca un model laughing Bafta! happy

| Kyubii a răspuns:

E cam greu. De pe mâini se ia, de pe blugi nu mai ai șanse!