| daisy22 a întrebat:

Cum sa se lase un dependent de Fast food de acest tip de alimentatie?Cel mai convingator raspuns-Funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Eu te invat cum am reusit eu:
1)inainte de toate trebuie sa inveti sa gatesti cate ceva(mai ales mancarurile care iti plac);
2)nu lua nici un fel de medicament de slabit, si incearca sa faci sport macar seara (cateva abdomene, cateva flotari, genuflexiuni, etc-dar fa-ti un program din asta);
3)incearca sa nu te mai gandesti la fast-food, pentru ca chiar daca e buna la gust te nenoroceste pe interior (fa-ti singur acasa cate ceva, asa economisesti si bani);
4)incearca sa bei multa apa si mult ceai verde fara zahar, ajuta la digestie mai buna, functionarea buna a sistemului nervos, si...iti umple burta!