| juventus_milla a întrebat:

Cum se face branza Feta?

3 răspunsuri:
| silvia_2359 a răspuns:

Http://www.lumeasatului.ro/vizualizare.php?articol=285
Aici gasesti procesul de fabricare a branzi, e cam complicat, sper sa te ajute.

| mariana_7566 a răspuns:

Branza feta este produs din zer de lapte cu margarina, nu suna prea bine la cat este de gustoasa, dar oare este sanatoasa?

| videoblog a răspuns:

Din lapte de vacă sau de oaie. Se poate asemăna cu brânza feta grecească. De obicei este sărată, iar conţinutul tipic de grăsime este de 25%, iar de apă de 50%. Brânza parcurge o perioadă de maturizare în saramură, în care se poate păstra mai multe luni. Sursa - wikipedia