| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face drobul de post? Merge? E bun?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Eu nu mananc de fel drob

3 răspunsuri:
| cely a răspuns:

Da. foci o compozitie din soia, ciuperci, ceapa calita, paine muiata in apa, pasta de tomate)daca iti place adaugi putin orez usor oparit si condimente. Dai tot pe robot, asezi in tava de chec si servesti cu salata verde sau muraturi

| adina68 a răspuns:

Nu am facut niciodata drob de post dar iti dau o reteta care pare destul de buna, luata de pe culinar. Tot acolo cineva explica faptul ca ouale pot fi inlocuite cu amidon dizolvat in apa rece.

600 gr ciuperci proaspete, 7 oua, 3 cepe, verdeata(patrunjel, marar), sare, piper, condimente.
Se calesc ciupercile cu ceapa tocata, se adauga condimentele si verdeata tocata, se lasa la racit. dupa racire se adauga ouale intregi.
Se toarna in tava tapetata si se lasa la rumenit
Poate fi imbracat in aluat frantuzesc.
Sursa: http://www.culinar.ro/......-ciuperci/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici o reteta pe care am incercat-o si a iesit ff bun.
Ca sa fie de post poti pune pate vegetal: http://edithfrincu.blogspot.com/2007/12/drob-din-pate-si-ciuperci.html