| geanina38 a întrebat:

Cum se gateste pangassius?

Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Cel mai bun e la cuptor cu multe MULTE legume (morcovi taiati rondele, ceapa, praz, varza, mazare, putin usturoi etc) sau cuma zis roxxi43, prajit happy

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu l-am facut si prajit in faina de malai; altadata la cuptor cu lamaie; sau cu sos alb; sau la gratar
Poti sa-l faci oricum este un peste gustos si il poti gati cum gatesti orice alt peste.

| valentin_6918 a răspuns:

Este un peste alb, fara multa grasime.
Eu il fac la cuptor: ulei de masline, incins 5-10 minute. Pestele taiat bucati cam de o palma mai mica. Se pun felii de lamaie si de portocala si sucul de la ele stors. Ienibahar si sare, capere si sos de rodii.
Se tine la cuptor 30 de minute. Daca nu ai sos de rodii, tot iese bun.
Se serveste cu orez/cous-cous/legume.
Pofta buna!