| anonim_4396 a întrebat:

Ce peste e mai sanatos? Pangassius sau Cod?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cod fiindca e o carne slaba, spre deosebire de pangasius care e o carne grasa.

| hashe86 a răspuns:

Http://www.dietmindspirit.org/......gray-sole/
uite ce am descoperit despre pangasius!
se pare ca in tari ca italia sau franta este interzis.
eu mi am luat de multe ori si mi a placut foarte mult, insa acum inteleg de ce e atat de ieftin.

| Uana_5406 a răspuns:

Cod.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai sanatos peste este cel proaspat, care nu contine metale grele sau alti contaminanti, pescuit in zonele reci ale Atlanticului de Nord: somon, cod, stridii, stavrizi, ton.
Sunt acei pesti care contin acizii grasi omega 3.
Sper ca am reusit sa va ajut un pic.
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cod. caci este un peste slab, dietetic. Pangasius este un peste gras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Codul, pangassius este toxic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cod

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate se scrie aici se pare ca cel mai sanatos e codul, eu vreau sa adaug, referitor la faptul ca ar fi interzis pangasius in Italia, o prostie atata timp cat el este pe rafturile magazinelor si nu este nici pe departe cel mai ieftin ca pret, asa ca la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cod

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cod

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pestele cod este mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici unul amandoi sunt rai nu cumparati. Cumparati mai bine merllucius pentru. ca este mai bun si mai sanatos.Pangasius este toxic

| Eu_9064 a răspuns:

Din cate zic eu cod pentru ca pangasius se injectat cu nu stiu ce substante

| Skittles_6671 a răspuns:

Pangassius traieste in medii toxice => este un peste toxic=> codul e mai bun!