| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate consuma sfecla rosie?
Mentionez ca salata de sfecla rosie nu o pot manca mi se pare foarte gretoasa, alte metode de preparare si consumare nu stiti?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu o consum in amestec cu hrean si miere dimineata pe nemancate...
O zi bunahappy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In tava la cuptor, alaturi de morcovi, telina, cartofi (ii coloreaza in roz) cu o lingura de ulei, sare, cimbru si apa. Sau bors de sfecla rosie si cartofi (acrit cu bors facut in casa). Sau murata (in muraturi asortate alaturi de morcovi, telina, ardei bulgaresti, gogonele, varza alba si rosie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suc de sfecla cu mere si miere f bun

| KodrutZ a răspuns:

Probleme cu fierul? E un suc natural de mere si sfecla rosie foarte misto, il gasesti pe la magazinele de gen din Carefour si alte centre comerciale. Sfecla la cuptor o faci, sau salata dar pui si niste otet/miere./

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu fac bors de sfecla
Sau sub forma de suc stors la blender cu putina miere.

| volumexd a răspuns:

Poti sa faci suc. Daca nu iti place nici sucul doar de sfecla poti sa faci combinatii(cu morcovi etc)