| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca mai ies culorile din haine chiar si atunci cand pui si 2 servetele antitransfer atunci trebuie sa mai pun servetele sau? Sau e din cauza ca pun in soseta servetelele si trebuie puse altundeva?

4 răspunsuri:
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Culoarea iese oricum.
Servetelele alea sunt ca sa absoarba culorile si sa nu intre in alte haine.
Spala separat rufele albe de cele colorate.

Răspuns utilizator avertizat
| MiraMiraMira987654321 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, sunt vopsele la care culoarea nu este bine fixata. Si rosu poate păta. Sunt haine la care culoarea iese de cate ori le speli.