| browneyes99 a întrebat:

De ce atunci cand mananc kiwi ma inteapa limba?saddin cauza asta nu pot manca si imi place destul de multsadsadsad

Răspuns Câştigător
| SensiBlu a răspuns:

Si mie mi se intampla la felhappy te inteapa pentru ca fructul kiwi este putin acrisor dar nu este nimic grav stai linistitahappy

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Si eu patesc aidoma! Ma gandesc ca, nu degeaba denumirea latina a plantei de kiwi este Actinidia chinensis! Probabil ca perisorii de pe coaja, ajunsi accidental, dupa curatare, pe pulpa fructului au proprietati urzicatoare aidoma ACTINIEI marine(numita si anemona) cu tentaculele garnisite de celule urzicătoare (nematociste)! Spun probabil, caci nu stiu sigur saca acei perisori sunt sau nu de vina! Oricum similaritatea denumirilor trebuie sa spuna ceva legat de intepaturile acelea!

| Xonia a răspuns:

Probabil ca nu este destul de copt.thinking

| Rebel_9342 a răspuns:

Din cauza samburilor laughing
Asa patesc si eu, dar tot mananc

| Gggeorgiana a răspuns:

Spalal dupa ce l-ai curatat... poate merge asa! bafta ce zici funda?