| Edy43255 a întrebat:

Ce inseamna daca am niste bubite mici pe limba cam 30 de minute dupa ce mananc kiwi? Eu cred ca e de la samburi ca dupa ce mananc partea cu samburi am limba aspra! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
kiwi sunt plinii de antioxidanti si de vitamina c iar limba ta cu siguranta este mai sensibila si se irita mai usor, si da e posibil ca si samburi de la kiwi sa iti irite limba, daca bubitele persista mergi la un consult, ca sa nu fie vreo alergie.
O zi buna.

1 răspuns:
| gaby1876 a răspuns:

Da e de la samburi asa mi se intampla si mie, incearca sa numai mananci. Ai limba mai sensibila. Funda?