| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

De ce tuturor le place ai mult Finetti decat Nutella?

11 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Nu e adevarat. Nu toata lumea prefera Finetti. Eu spre ex, prefer Nutella. Cred ca [,] copiii prefera Finetti pentru ceva o gaseau si in varianta aceea mica in forma de inimioara si pentru ca are un gust mai intens de ciocolata.

| mgtow a răspuns:

Eu cred ca e din cauza pretului ca e mai ieftin.

| 이벨 a răspuns:

Nutella, dupa cum spune si numele, contine mai mult gust de alune.
Finetti contine mai multa ciocolata. Eu asa stiu laughing

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Pai e mai buna are alt gust adica cum sa iti eu tie e mai dulce finetti :X iar nutella e umpikuts mai diferita are gust mai mult de alune

| yasana a răspuns:

Mie imi place master choc

| yasana a răspuns:

Mie imi place mai mult nutella decat finetti

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu sincer am crescut cu Finneti.
Pe curând!

| NuImiPunNume a răspuns:

Da, si cred la fel, amandoua sunt foarte bune la gust, dar nutele e cu mult mai scump decat fineti

| xAbb a răspuns:

Nutella are gust de alune iar Finetti are gust de ciocolata. Eu am permanent acasa Nutella de vreo 4 ani [adica mi se aduce de 2 ori pe an cate un borcan de ala] si te cam saturi de acelasi gust.
De asta prefer Finetti.

| pantofipantofi a răspuns:

Lasand la o parte pretul, finetti chiar e de calitate, si e mai bun desi e mai ieftim, nuttela mi se pare ca are un gust dubios

| krmen a răspuns:

In mod sigur datorita pretului.Nutella e mai buna si mai fina decat Finetti. Mie una imi place Nutella happy