| iuliana21 a întrebat:

De obicei ce mancati la micul dejun? astazi ce ati mancat?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Eu pregatesc micul dejun pentru un barbat de 33 de ani care merge la serviciu si iata din ce se compunea in dimineata asta: 1 ou, 2 masline, 1 feliuta de pastrama de oaie, 2 bucatele de cas de oaie, 2 feliute de salam, 1 feliuta de peste, 2 bucatele de cabanos, 2 rondele de cartofi prajiti, salata de varza alba si in fiecare dimineata are aproximativ acelasi meniu. Eu mananc pe la amiaza orez expandat cu ceai diuretic.

22 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nimic, poate o cafea, nu pot manca nimic de dimineata, pe la 11 ciugulesc ceva.

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde si ce am prin frigider.de obicei mananc cereale, beau o cafea, sau imi mai fac cate un sandiwch.azi mi-am facut o salata orientala de vara(ca aveam pofta), am baut un ceai si cam atathappy

| hashe86 a răspuns:

Intotdeauna mananc dimineata. de fapt dupa mersul la baie, urmatoarea directie e frigiderul si abia apoi alta ativitate.
astazi am papat orez cu lapte ca mi era tare dor drooling

| Dara a răspuns:

De obicei nu prea mananc la micul dejun. Mai sunt exceptii dar cam in fiecare zi beau o cafea si gata, mananc ceva pe la pranz daca am timp. Azi am baut doar cafea.winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De obicei mananc un senvis sau ce mai gasesc prin frigider big grin Astazi am mancat cereale cu lapte.winking
U ce ai papat azi happy?

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nimic. Beau doar o cafea si un pahar cu apa. De mancat...doar seara si e suficient pentru 24 ore.

prfml
| prfml a răspuns:

Rabdari prajite si umbra de salam pe miros de paine big grin

| MisterKat a răspuns:

Cereale cu lapte, cascaval, oua prajite, apa minerala, mere, dulciuri (de obicei) Azi am mancat dulciuri, alune, ciocolata si am baut Cola.

| ioanaa a răspuns:

Ori lapte cu cereale, ori cremvusti si un ou, cu paine prajita. Sau imi fac sandwich, cu o cana de lapte, intotdeauna.

| p0wer a răspuns:

Lapte cu cereale azi big grin

| Diav0la a răspuns:

Am mancat o cafea si-am baut o tigara laughing

| dyanna a răspuns:

Eu mananc cereale cu lapte. in fiecare dimineata. asa m-am obisnuit. daca nu mananc intr-o dimineata cereale ma doare stomacul toata ziuabig grin

| mitica_6163 a răspuns:

E criza, nu mananc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi m-am trezit de dimineata sa invat pentru bac si mi-am prajit peste cu faina de malai. Si-am baut o cafea, o tableta cu lecitina si 20 ml de glucoza ( care e pentru vene (solutie pentru perfuzi) dar eu o beau )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu uit, de obicei mananc cam tot ce gasesc prin frigiderbig grin nu am pretenti pe criza asta mai ales ca mama are o pensie de 340 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu obisnuiesc sa mananc dimineata...doar cafeau cu lapte...si un corn cu ciocolata...pana la ora 1 cand fac mancare...stau binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu maninc ce gasesc si in cantitati industriale. Cine se ofera sa-mi faca cinste, regreta toata viatalaughing Sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cana de compot cu vii si nee...margarina si gem de bine.pardon gem de prune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cafea(dar nu beau cafea)
laughing
Lapte cu cereale... dar cum s-a terminat: ciuciu laughing

Mananc tot ce imi iasa in cale, ce gasesc prin frigider, intr o maniera foarte originala(de ex paina prajita cu unt si rosii cu ceai de tei laughing ) serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fragi cu mure.laughing

| n2paul a răspuns:

Azi mancai un ou prajit cu niste mezeluri, branza si desigur rosii si castraveti (estea niciodata nu lipsesc) si cam atat dimineata.

| miha_4614 a răspuns:

De obicei croasante cu lapte sau ceriale.