| RockLegend a întrebat:

E adevarat?

Daca mananci Carne de pui iti cresc sanii?
Cu ce pot inlocui carnea de pui? mie pur si simplu imi place carnea de pui
dar am auzit ca are nu stiu ce hormoni care iti fac sani sa creasca
Va rog help sad

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, eu as explica altceva...eu locuiesc la tara de 4 ani, si am inceput sa crestem pasari, cum se explica faptul ca la mine puii cresc in 6-7 luni, si la stat in 2 luni fac si oua, deci nu te intrebi de ce? nu e clar ca ceva nu e curat?, si app am auzit zicand dna care a dat nastere la 67 de ani, imi scapa numele, ca a stopat carnea de pui din alimentatia ficei sale, deoarece a observat ceva anomalii, cresterea parului pe maini, dezvoltarea timpurie a sanilor etc, eu nu dau crezare nimanui, dar stiu ca sun crescuti artificial, si stiu cat de greu creste un pui de gaina daca e crescut natural.sunt multe semne de intrebare la care noi muritorii nu avem acces la astfel de informatii, o zi bunahappynu stiu in ce masura vei fi multumit, dar asta este adevarul...

| Missperfect a răspuns:

Nu,nu e adevarat daca mananci carne de pui nu iti cresc sanii sunt doar niste vrajeli!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Is ok, bah. dar trebuie sa manaci cu grija carnea de pui...ca e adv ca contine o grmada de idioteni de astea

| ReiVaN a răspuns:

Nu te ingrijora.
E adevarat ca carnea de pui, ca si cea de vita, contin niste hormonii care daca esti fata pot sa iti mareasca sanii (sila baietii se mai inta***a), oricum se intampla daca mananci foarte foaaarte mult si daca ai 7-8 ani. dupa ce treci de9-10 ani nu ai de ce sa iti faci grijio ( bine nici cand esti copilu ai de ce sa iti faci griji parerea mea e ca se intampla asa de rar incat nici nu ar trebui sa ne mai umple capu` cu chestiile astea.).

| RockLegend explică:

Problema e ca deja am problema asta, oameni buni

| Outspoken2 a răspuns:

Tampenii! DE carne de pui nu iti cresc sanii eu am auzit
ca de porumb!winking

| Annie2498 a răspuns:

Eu mananc mult carne de pui si sincer nu mi-au crescut sanii excesiv

| Luy a răspuns:

Buna asta!

| Florin199221 a răspuns:

Am auzit si eu de chestia asta...Cica se datoreaza vitaminelor si naiba mai stie ce le dau puilor sa manance sa creasca fortat. O parte din aceste chimicale se pastreaza in carnea de pui si de aici s-ar putea sa fie "problema" tongue

| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Mda si mie mi s-a intamplat asta. Mama crede ca asa e. Treb sa nu mai mananci carne de pui CUMPARATA ci doar de la bunicii tai sau daca stai la casa de la animalele tale. Li se dau nu stiu ce hormoni puilor alora. Chestia asta mi-a zis-o mama, oricum sper ca te-am ajutat. (fundita plssss!)

| xReminisce a răspuns:

Nu este adevarat!laughing

| cabac a răspuns:

Este o minciuna.

| Ro_3405 a răspuns:

Acum cativa ani li se administra la pui niste hormonii de crestere care au avut efecte secundare asupra oamenilor, le cresteau sani la barbati, exces de par pe corp, etc. dar ascesti hormonii au fost interzisi asa ca cred ca nu ar trebui sa iti faci griji.

| vasy_5562 a răspuns:

Daca ai sani mici ce sa faci cat i ai cat o boaba de mazare?