| Jokerashul a întrebat:

Este adevarat ca mancarea semi-preparata(carne, conseve) pe care obisnuiam doar sa le incalzesc cateva minute la microunde, sunt mai grase decat daca cumpar carnea cruda si o gatesc personal?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Tu cand gatesti folosesti unt/ulei/condimente si carnea bineinteles
Ei cand gatesc folosesc
N mii de chimicale, nu stiu sa le scriu nu sunt in domeniu
Nu este la fel de usor sa iei un piept de pui sa il pui in tigaie cu capac sare putin unt si putin oregano?
Il gatesti in 8 minute si este de o mie de ori mai sanatos.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mancarea gatita de tine e cea mai sanatoasa.

| Jokerashul explică (pentru gelu1970):

Dar care este morivul? Ca pana la urma tot cu ulei gatesc si acela ii nociv...

| K4sZz a răspuns:

Mancarea gatita de tine nu are atat de multe E-uri nici atat de multe chimicale si poti sa ii pui tu atat de multe lucruri ca sa o faci aromata si sanatoasa.Si are mult mai putin ulei.Deci eu sunt contra mancarurilor semi-preparate.

| WhyNot123 a răspuns:

P-ai in mancarea gatita de tine stii ce pui stii cum o prepari stii ce folosesti stii ce sa cumperi si gata. Funda smug te rog.

| Jokerashul explică (pentru WhyNot123):

Ne ne. Ar fii prea simplu, iti dau daca imi explici logic si gramatical de ce ai scris "P-ai". laughing Oricum raspunsurile a doi de mai sus sunt mult mai informative decat al tau, astept...

| Mary_Nicky_1984 a răspuns:

Spune adio mancarurilor semi`preparate! sunt adevarate bombe cu ceas!

| Jokerashul explică (pentru Mary_Nicky_1984):

Ok frate.Gata.Nu mai. Daca o zici cu atat entuziasm inseamna ca nu sunt bune desi am crezut ca ii cam acelasi lucru doar ca le iei congelate.