| codrinutza a întrebat:

Exista bloody mery? va rog spuneti adevarul.

Răspuns Câştigător
| miky_4769 a răspuns:

Da, exista si e vecina cu zana maseluta.

10 răspunsuri:
| mami a răspuns:

1 - este un cocktail
2 - este o fantoma din folclor
dar de ce nu cautzi cu google acolo gasesti mai multe raspunsuri la intrebarea ta

| RS4 a răspuns:

Da, exista un cocktail cu numele asta! big grin

| aly a răspuns:

Eu cred ca nu.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

In povesti, da

| catalineusx a răspuns:

Da exista, intr-adevar si se serveste si la noi

| Josh a răspuns:

Incearca si ai sa vezi!winking

| Christinel a răspuns:

Da, Bloody Mary a domnit in Anglia secolului 16, 1583-1588 daca nu ma insel.
Exista un cocktail care are numele ei, se prepara cu suc de rosii, vodka, si un sos iute sau ceva de genul, poti cauta pe net mai multe informatii [wikipedia] happy sper ca te-am ajutat

| Blazer a răspuns:

Bloody Mary se scrie corect si da, este o bautura (cocktail) servit cu Vodka, Suc de Rosii, sare si piper dupa gust.

| pitz1rullz a răspuns:

Da...asa se numeste "cocktailu" facut cu suc de roshii peste se toarna usor, vodka deasupra, fara sa se omogenizeze

| fallenangel2300 a răspuns:

Dupa legende se spune ca exista dar nimeni nu stie exact. Dupa legende daca la ora 12 noaptea mergi intr-o incapere cu o oglinda cum ar fi baia si aprinzi o lumanare si te invarti de 13 ani spunand :Te urasc Bloody Mary sau Eu ti-am omorat fiul atunci ea va apara in oglinda si te poate ataca brutal cum ar fi sa iti scoata ochii. Dupa cum am citit unii spun ca e doar o prostie, ca si ei au incercat dar nu s-a intamplat nimic.Stii si tu ca din legende doar un sambure de adevar exista.