| FataDinVecini a întrebat:

Ce este bloody mery?

Răspuns Câştigător
| siminutz a răspuns:

Bloody Mary e un demon care iti apare in oglinda daca ii rostesti numele de 3 ori intr-o oglinda intr-o camera intunecata cu 3 lumanari aprinse. O alta legenda spune ca daca ii rostesti numele de 3 sau de mai multe ori intr-o oglinda ea va aparea in spatele tau si te va ucide intr-un mod violent, cum ar fi: taierea fetei, scosul ochilor sau te va lua cu ea in oglinda. Un ritual mai zice ca daca la 12 noaptea ii rostesti numele de 12 ori in fata unei oglinzi aceasta va aparea si iti va arata viitorul cu copii si familie. Opoveste mai spune ca fetele tinere trebuie sa urce scarile cu spatele intr-o casa veche tinand in mana dreapta o lumanare si in mana stanga o oglinda si sa spuna Bloody Mary. In spatele tau in oglinda iti va aparea viitorul sot sau in cazul rau craniul mortii care iti spune ca vei muri inainte sa ta casatoresti. Sunt raspunsuri bune?happy

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Vodca cu suc de rosii...

| kidulinha a răspuns:

Pai un cocktail, este si o legenda despre Bloody Mary.Depinde in ce context:*

| DianaLostInDreams a răspuns:

Este o bautura dar este si o legenda, daca spui de 3 ori bloody mary in fata oglinzii la miezul noptii iti scoate ochiilaughing.

| andreea7520 a răspuns:

O legendă, nu ştiu prea multe chestii deci n-am cum să-ţi dau multe detalii, eu nu cred în aşa ceva, pentru că am şi încercat şi nu s-a întâmplat absolut nimic, se zice că dacă te pui în faţa oglinzii şi rosteşti de 3 ori Bloody Mary apare în oglindă, dacă ai şi curiozitatea să vezi cam cum arată: http://www.rgoldberg.info/images/bloody_mary_1_smw0.jpg gen :D

| mrsolo a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveştii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol pai bloody mary e o legenda. Daca la 12 noaptea te duci in fata oglinzii cu o lumanare, te invarti de 3 ori si zici bloody mary iti apare in fata si te bantuie pana mori chipurile.Si ca sa razi putin iti povestesc ce i s-a intamplat unui coleglaughing. S-a uitat la un film cu bloody mary s-a dus la 12 noaptea in fata oglinzii s-a invartit odata a zis bloody mary s-a invartit a -2 a oara a zis bloody mary si atunci a zis:gata nu mai pot si a aprins luminalaughinglaughingdar cum spuneau si ceilalti bloody mary mai e si o bautura dar si o legenda doar un mit nu prea e adevarat.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blody mary este o legenda deci sa nu te sperii si daca vine la tine vrea doar sa discute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o injuri in fata oglinzii la 12 noaptea ea iti va aparea si iti va taia gatul sau iti va bantuii visele de fiecare data cand dormi si chiar o sa simti ce ti-a facut iar dimineata parintii tai te vor gasi moarta in pat cu gatul taiat cu picioarele rupte cu mainila\e taiate cu inima pe jos si cu restul organelor sub perna ta iar corpu o sal puna in beci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o fata care a murit in timp ce se uita i oglina si isi pietana parul cu ace ascutite pana cand ea fiiind si foare bolnava psihic sa omorat infata oglinzi iar spiritul ei apare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca daca spui cu trei lumanari aprinse in mana(intr-o camera intunecoasa) si cu o oglinda in fata si zici de 3 ori bloody mery iti va aparea in fata el\ea si daca apare cu un ursulet in mana sunteti prieteni.cu un pistol mori peste 2 zile, cu un cutit fa-ti cruce ca altfel te omoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-au mai zis prietenii despre Bloody Mery si nu cred am incercat singur si nu s-a intamplat nimica deci nu te speria destinity hope cyrus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody Mery este o femeie de mult decedata odata cu copilul ei. Din cercetari se presupune ca Bloody Mery este Maica Domnului sau una dintre reginele Angliei.Moartea ei:Cercetari recente spun ca o femeie Mary a murit odata cu fiul ei intr-un accident de masina. Iar acum se spune ca Bloody Mery bantuie toate oglinzile soferilor neatenti in trafic.Bloody Mery exista cu adevarat. Iar daca gasiti ritualul va recomand sa nu incercati.

Întrebări similare