| yleana_9727 a întrebat:

Cine a auzit de bloody mery si mary worth?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poate vrei sa spui daca am auzit de Mary Worth, mai bine cunoscuta drept Bloody Mary. Cunosc legenda.

| Petronela a răspuns:

Nu am auzit

| kiddutssa a răspuns:

E de preferat doar sa auzi de ea.winking

| Mara15 a răspuns:

Mary Worth era o fetita care a intrat in coma sau moarte clinica. Ea traia in vremurile in care medicii nu stiau daca esti mort sau esti viu cond patesti ce a patit ea.De acea au ingropat-o iar de mana iau legat o ata ce mergea pana la suprafata unde era legat de un clopotel ce statea pe un lemn (ca in caz ca se trezeste sa miste clopotelul cu ata si sa dea semn ca e vie.
Dar, vantul a batut puternic intr-o noapte si arasturnat clopotelul care a ajuns in iarba, iar saraca fata cand sa trezit oricat ar fi miscat clopotelul er in zadar.
A doua ziparintii fetei au gasit clopotelul pe jos iar cand au dezgropat-o au gasit-o moarta, iar pe interiorul cosciugului era plin de unghi si zghrieturi.
Legenda spune ca Mary Worth apare in fata oricui care spune numele de Bloody Mery (Mery cea insangerata) de 3 ori in fata oglinzii si apoi isi face cruce intr-o camera plina de lumanari, ea va aparea si ii va omora.

Daca faci asa ceva si apoi auzi clincatul unui clopotel... FUGI, fugi pana nu mai poti!

Poveste reala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody mary este o legenda. Se sp ca o fata pe nume mary worth a fost blestemata de soacra ei sa moara in seara nunti deoarece nu o suporta pentru ca era de la tara si era saraca. Se spune ca daca la 12 noaptea intr-o camera intunecata in fata oglinzi aprinzi 3 lumanari si rostesti numele ei de 4 ori apare in spatele tau si poate sa te omoare direct, sa te ia cu ea in oglinda sau sa iti apara 4 zile la rand iar in a 4 a zi mori. Dar nu iti apare decat daca crezi.