| anonim_4396 a întrebat:

Exista chipsuri mai sanatoase?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu exista.Toate contin E-uri si conservati cat cuprinde! Pe mine ma doare stomacul de la ele.Prefer sa mananc un cartof prajit in ulei. E mult mai sanatoswinking

15 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Cred ca doar in reclamehee hee

Bula
| Bula a răspuns:

Exista, cele fabricate fara E -uri, naturale, cu pastrarea caracterului materiei prime si ale ingredientelor.

cristian
| cristian a răspuns:

Din pacate nu exista asa ceva care sa fie si sanatos.

| Lory_2572 a răspuns:

In afara de cele din fructe uscate...nope...

| kh1ss a răspuns:

Pai chips-urile prin definitie este o mancare nesanatoasawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mai sanatoase decat ce? lays se lauda ca au mai putina sare si mai putine grasimi... vazusem si chips-uri din cereale... destul de posibil sa gasesti daca o sa cauti bine.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Cu E-uri, fara E-uri chipsurile sunt facute din faina de cartofi, apa si mult ulei. Cat de sanatoasa sa fie combinatia asta?

| Andreea_8014 a răspuns:

NU.Nu exista si ar fi bine sa-i eliminam din meniul nostru deoarece Specialiştii spun că o mână de chipsuri de trei ori pe săptămână aduc 23.400 de calorii, anual, sau 3, 2 kg. Am vorbit deja despre pericolul pe care îl reprezintă cartofii prăjiţi şi, din păcate, chipsurile sunt la fel de rele, dacă nu cumva mai rele.

| Dorel a răspuns:

Orice este prajit nu este sanatos[mai ales cartoful in contact cu uleiul incins], chiar daca fabricanti se lauda ca sunt naturale si fara grasimi
si cele din fructe, porumb etc. nu sunt bune pentru ca si alea au ingrasamant si agenti de uscare, anti umezire etc
poti sa mananci chipsuri, dar rar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele de fructe, de banana, mar, ananas..., sunt doar deshidratate si nu suferea transformari la temp.inalte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca exista
eu zic sa nu consumati puteti sa avtezi cancer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt prosti fratilor. nu sunt bune. iti fac rau. produce cancer.:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Updew a răspuns:

happy Mai, cred ca nu stiti ce ziceti. In primul rand nu te apuci de mancat 10 pungi pe zi, ca si 10 salate daca servesti.probabil ca stomacul tau va fi tot varza. Ok pana aici?
In al doilea rand, cititi cu atentie ce mancati. De exemplu cei de la Lay's au scos niste chipsuri facute la cuptor, chipsuri care de altfel sunt chiar bune si fara grasimi.
Ideea este ca orice consumam.consumam moderat, orice este consumat in exces, fie el si un mar, dauneaza. De aceea sar toti in sus ca chipsurile sunt rele, ca sucurile sunt nocive, ca gainile sunt umflate cu mai stiu eu ce si asa mai departe laughing Nimeni nu spune, in schimb, cat a mancat sau cat a baut ca sa ajunga in punctul sa ii fie rau.
Eu sunt fan Lay's, mananc cam 3 pungi pe saptamana si ma simt excelent!