| notsurewhoiam a întrebat:

Hei imi puteti spune niste gustari sau mancaruri simple pe care sa le prepar dar nu sandwich-uri sau cartofi prajiti altceva ce va faceti voi rapid cand va este foame mersi:*

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Salata de vinete, tortillas, salata de icre, pireuri, pilaf cu ciuperci...nevoia te invata, si daca ai si cu ce, inventezismug

| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Salata bulgareasca (rapida si gustoasa) - o cam din ce gasesti prin frigider. Pofta buna!

| Demoiselle a răspuns:

Un cub/1 lingurita de unt pe care o pun la topit intr-o tigaie. Maruntesc niste ardei gras si-l calesc la foc mic in unt. Sparg un ou in tigaie, peste ardei... dupa ce se face prajeste oul, sting focul si presar niste branza peste ou... daca branza nu se topeste, bag putin la cuptorul cu microunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Găseşti aici câteva reţete grozave, http://zinnaida.ro/arta-culinara/ la secţiunea Aperitive.

| ruxycat a răspuns:

Poti sa faci o omleta cu patrunjel, un ou fiert un piure cu gratar de pui sau cumperi legume congelate si le pui la cuptor!