| thePsychopath a întrebat:

Imi da`ti cateva idei pentru un desert care se face rapid? big grin

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| LyviaDb a răspuns:

Incearca budincawinking sunt in comert pliculete cu praf de budinca. Se pune intr-o craticioara lapte, pui pe foc si in timp ce se incalzeste adaugi si plicul de praf de budinca. Se amesteca pana se ingroasa, apoi se pune in cupe sau in cescute si se lasa la racitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Încearcă-le și pe acestea, te rog!
http://zinnaida.ro/2011/02/19/gogosi-pripite-rapide/
http://zinnaida.ro/2010/12/29/salata-de-fructe/
Orice ai alege, succes și poftă bună!

| thePsychopath explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru idei. Toti mi-ati fost de folos. :3

| twiggytwiggy a răspuns:

Salata din fructe, inghetata(cumparata) cu fructe sau ceva gem, si favorita mea:
Prajitura Cu Mere
9 linguri de zahar, 9 linguri de ulei, 9 linguri de faina, 9 linguri lapte(apa), 2 oua, 1 plic/praf de copt(10gr) +la alegere praf de vanilie, 5-6 mere.
Dupa ce amesteci bine toate ingredientele(aluatul e putin mai gros decit cel pentru blinele) curetyi mere de coaja, le tai felii, jumata din aluat pui la comt pentru ccr.10-15 min, apoi aranjez feliile de mere si torni aluatul ramas pe deasupra pui la copt pentru 30-45 min ccr. 180 grade C!
Succese, sper sa-ti placa!