| Sirbu_Adelïnä_2000 a întrebat:

nu stiti daca gasesc fasii de alge prajite in Arad?

2 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

De ce nu le faci tu? La magazinele naturiste se gasesc alge de mai multe tipuri. Trebuie doar sa torni apa clocotita peste, le lasi la inmuiat apoi le storci si le prajesti in ulei incins vreo doua minute. Wakame sunt cele mai ieftine si sunt sub forma de taitei... Le gasesti la 5 lei 100g din care iti iese un castron imens dupa hidratare. Nori si kombu sunt mult mai scumpe dar sunt fasiile despre care vorbeai. Eu ador algele si gatesc cu ele cel putin o data pe saptamana. Sunt si foarte sanatoase.

| Hyung17 a răspuns:

Si eu am cautat, dar nu am gasit, poate in lidl sau Kaufland acolo daca te uit desi eu nu am vazut. Daca cumva gasesti anunta-ma! Bafta!winking