Întrebare recomandată | Andreasx a întrebat:

Imi da si mie cineva o reteta de galuste pe care a incercat-o? Pana acum nu prea mi-au iesit cum trebuie,mari,pufoase, s-au imprastiat mai mereu in supa/ciorba.M-am luat dupa cateva retete de pe net, dar niciodata nu au iesit stas!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

1.Se sparge un ou intr-un bol.Se bate cu ajutorul unei furculite.
2.Adaugi 2-3 lingurite de ulei, bati in continuare.Adaugi gris, bati in contiuare pana obtii constinta unei smantani.
3.Moi o lingurita in supa, si iei din compozitie si adaugi in supa adusa in punctul de fierbere.
4.Galuste sunt gata cand se ridica deasupra
Probabil ale tale se imprastie ca ai pus prea putin gris

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mary205 a răspuns:

La un ou pui doua linguri de gris. Dupa compozitie pui un praf de sare si un praf de bicarbonat de sodiu. Le pui in supa si le lasi 5-10 minute. Sper ca te-am ajutat.