| Buburuza2306 a întrebat:

Ma confrunt cu o mare problema. Sunt slaba ( nu foarte slaba dar as vrea sa iau cateva kg ) Cum pot sa ma ingras repede? Vreau sa mananc sanatos. E complicat deoarece eu nu mananc mezeluri, si nu mananc decat carne de pui, restul mananc fructe, legume, oua, lactate ( in afara de branza ). De aceea sunt slaba dar daca vad mezeluri mi se intoarce stomacul pe dos, nu as vrea nici macar sa gust din ele, in ceea ce priveste carnea de porc, mi se face mila de saracul porc... Iubesc prea mult animalele. Deci am nevoie de multe sfaturi. Dau fundita. Multumescmult de tot!

Răspuns Câştigător
| Duutsie a răspuns:

Buna! Important este sa mananci variant, insa putin si des. Daca spui ca nu poti pune gura pe mezeluri, nu e problema. Mai sunt o groaza de alimente cu care poti prepara o multime de retete. Important este sa faci si sport pentru a pune muschii in miscare. Astfel, nu vei mai parea asa slaba.

6 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

De ce ai vrea sa te ingrasi? si eu vroiam asta si acum am burta si m-am ingrasat prea tare si ma chinui sa fac exercitii dureroase si nu imi scade burta. Gandeste-te bine si ai foarte mare grija. Iti spun ce mananc eu: la micul dejun mananc un bol de cereala mare cu lapte, la scoala aproape in fiecare pauza trebuie sa infulec ceva(sticksuri, napolitane, uneori sandwish), cand ajung acasa mananc ciorba ca primul fel si mai mananc o tocana sau orice are mama daca imi place. Si eu am incercat sa fiu vegetariana, dar imi e foarte greu sa mananc toata ziua fructe si sa evit carnea, desi si mie imi vine sa plang cand ma gandesc la saracele animale. La cina mananc doar un fel de mancare sau mananc un mar. De obicei asta e chestia, carnea si mancarea fast food ingrasa cel mai repede. Poti sa mananci mai multa carne de pui ca e si aia destul de grasa si te ingrasa sau poti sa manaci soia. Nu prea stiu ce am facut eu ca sa ma ingras ca acum 4 ani aveam 30 de kg si acum am de 2 ori mai mult. oricum, te sfatuiesc sa mananci exact ceea ce mancai inainte pentru ca si eu mi-as dori sa pot sa mananc doar fructe, legume si lactate si e mai bine sa te multumesi asa pentru ca daca mananci asa cum scrii cu siguranta ai o sanatate mai buna decat a multora. Bafta!

| Buburuza2306 explică (pentru frumushika09):

As vrea sa gandeasca si mama la fel cum ai scris il ultima parte, din contra, imi spune sa mananc detoate, si carne de porc si mezeluri. Mersi mult de ajutor, sper sa mai primesc rasp. ca ale tale.

| ellaaaaaaa a răspuns:

Fa o cura de vitamine B. si mananca ori de cate ori simti nevoia. ceea ce iti place tiebatting eyelashes. si incearca sa combini cat mai mult putina carne cu lactate

| Buburuza2306 explică (pentru ellaaaaaaa):

Asta e problema, nu prea am pofta de mancare. Am observat un lucru foarte ciudat, inainte, nu prea mancam dulciuri ca : ciocolata, mierea etc. Dar acum am pofta intruna de ciocolata, am renuntat la ea cu mare dificultate dar, tot nu am pofta de mancare.

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru Buburuza2306):

Incearca sa mananci cate putin din fiecare..si vezi ca vitaminele B iti dau pofta de mancare.

| ellaaaaaaa a răspuns:

Si..cauta pe net o lista cu alimentele cate calorii au.ce contin si consultate cu mama ta si vezi din ce iti place ce sa mananci incat sa poti sa mai pui putin pe tine.
succes:*