Întrebare recomandată | Unofficial a întrebat:

Mi-ar placea sa invat sa gatesc. Cu ce as putea incepe?

Răspuns Câştigător
| PŞtefaniaP a răspuns:

Hey! Si eu am o pasiune ascunsa in arta culinara, si imi place foarte mult.Ti-as sugera ca inceput sa inveti sa faci retete simple, iar apoi dupa un timp vei vedea ca vei progresa si vei ajunge sa faci retete tot mai dificile din punctul meu de vedere. Bafta la gatit! :*

19 răspunsuri:
| saynotoemo99 a răspuns:

Rețete simple... Intreabați cunoștințele de rețete simple, notează-le și incepi să le pregătești, incearcă să faci o rețetă de mai multe ori până iți iese bine, după treci la alta. Și să nu iți fie frică să ceri ajutorul.

| neutrino a răspuns:

Prima data trebuie sa ceri aprobarea parintilor de a te juca cu focul de la aragaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ce ti-ar place sa gatesti si incearca sa faci pana iese bine.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe cu retete simple:sosuri, supe, piure de cartofi, salate; apoi cu ciorba, tocana, si tot asa. Iti faci o lista cu preparate usor de gatit si incepi sa faci ceva azi, maine pana simti ca poti trece si la nivelul urmator. Dupa care treci la nivelul urmatoe gen ciorba, tocana etc. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O reteta care nu implica aragazul(in cazul in care esti inca un adolescent ce nu a implinit macar 14 ani).

| Happyjump a răspuns:

Începe sa prepari ceva usor de facut si poti cere si putin ajutor cand esti la început.

| JohnnyWylde a răspuns:

Invata sa fierbi un ou. Cu asta se incepe.

Răspuns utilizator avertizat
| lucifer12345678 a răspuns:

Ai putea incepe sa o ajuti pe mama ta in bucatarie

| MoshEne a răspuns:

Cu spalatul vaselor intr-un restaurant. Daca ai o atentie distributiva poti "fura" meseria de la cei mai buni. Daca nu da o privire pe www.lochef.ro unde gasesti retete italiene explicate pas cu pas si pentru cei care nu au nici o treaba cu bucataria. Mai exista si posibilitatea cursurilor dar prea putine sunt de calitate. Cel mai bine e sa te calesti lucrand in restaurante si incepand de jos

| ultrassss a răspuns:

Poti incepe cu sarmalewinking

| Georgygeorgyy12 a răspuns:

Poti incepe cu ceva usor : cartofi prajiti, omleta sau poti incerca cu inghetata praf, sper ca te-am ajutat, :*

| LunguAndreea23 a răspuns:

Incpe cu ceva usorcum ar fi omleta, cartofi prajiti etc pe parcurs incepi chesti mai grele! Cer funda.

| Kimura112 a răspuns:

Cel mai bine pentru incepatori e sa inceapa cu niste crenvuşti, oua, cartofi prajiti, omleta.
Bafta la gatit sper ca ti-am fost de ajutor.