| Unofficial a întrebat:

Buna,TPU!
Mi-ar placea sa invat parkour. Cum as putea incepe?

Răspuns Câştigător
| PavelVladescu a răspuns:

Buna,pai in pirimul rand trebuie sa inveti schemele: http://www.youtube.com/watch?v=MHZAF-MU6DY
PS:trebuie sa o iei usor:
1-speedvault +roll
2-monkyz
3-lazyvault
3-landing
4-kingkonferpyt
5-crazyspin
6-flip
8-fontflip
9-backflip
aceste 10 miscari(am scris 3 de 2-ori) sunt miscarile de baza in parkour, dar mai ales trebuie sa iti lucrezi corpul si echilibru casati pot spun unde te antrenezi mai bine (desi parkourul se poate face oriunde) trebuia sa stiu:1-orasiul in care stai
2-varsta
daca vrei sa-mi dai funda ar fi perfect si sper ca te-am ajutat. :D

| PavelVladescu a răspuns (pentru PavelVladescu):

`KIngkong*

| Unofficial explică (pentru PavelVladescu):

Stau intr-o comuna din Judetul Arad si am aproape 15 ani.

5 răspunsuri:
| stefan573 a răspuns:

Urmareste pe net trickuri simple pentru inceput ca bunny hop sau monkey sau king, simple, nu te aventura la fronturi si backflipuri, incearca sa exersezi pe borduri din ce in ce mai mari, ai grija, trebuie sa te ajute si fizicul.

| AdrianL a răspuns:

Ca sa te apuci de parkour ar trebui sa-ti gasesti un grup asa de oameni cu care sa faci ar fi foarte bine daca ai face asta.
Trebuie sa ai conditie fizica, multa forta.Trebuie sa-ti exersezi toate partile corpului.