| Lightning1997 a întrebat:

Nu mai merge masina de spalat. Imi apare o eroare, am cautat si e legat de eeprom si scrie sa verific modulul, are ceva programatorul probabil.Ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pagin aurii (galbene), căutat meșter, telefon, sosit, reparat, plătit, speli bucuros

| ziftode a răspuns:

Service, NUMAI SERVICE
eeprom-ul e un fel de flash card, insa asta e explicatia pe intelesul tuturor, in realitate e direct lipit pe placa de baza si nu poate fi reprogramat decat cu aparate speciale si DUPA ce e scos de pe placa de baza, este echivalentul storage-ului intern al unui telefon, asa ca asta, sau schimbi toata placa de baza (foarte probabil ca e chiar mult mai ieftin)

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

E defecta placa
Daca vrei so repari te duci la un electronist
Sau sa cumperi o noua masina de spalat
Sa cumperi placa nu merita