| MihalacheAna1989 a întrebat:

Puteți sa îmi spuneți pas cu pas cum se FACE o cutie pentru insectar? Urgent

Funda

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
https://www.google.ro/......ps?/search
Iti trebuie o rama/un geam/bolduri si polistiren.
Apoi acostezi insectele, iar daca ai curaj, le intepi cu acele de bold si le aliniezi pe acea bucata de polistiren.
O zi buna:)

| 0Alexander0 a răspuns:

Bună! Într-o cutie mai adâncă pui o bucată de polistiren expandat. Pe ea fixezi cu ace insectele şi sub fiecare lipeşti o etichetă cu numele ei popular şi cel ştiinţific. După aceea lipeşti deasupra cutiei, o foaie de celofan sau de plastic. Succes!