| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Sa continui sa fac merluciul filetat, chiar daca ma incurca putin la filetat pentru ca mai raman oase pe carne sau sa-l fac la cuptor si dupa sa incerc sa desprind carnea de pe oase?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Da ce infiletezi suruburi, piulite laughing baga-l in tigaie, e mai bun prajit, decat la cupotor, asta daca stii cum sa il faci.

Cumnperi faina de aia de malai, speciala in care se dau bucatile de peste, faci filete cum spui, era bine sa cumperi direct filetat laughing pui in tigaie in ulei la prajit.

Faci ceva brocoli fiert, dar nu rau, si ceva sparanghel il fierbi asa putin, apoi il dai prin tigaie sa se prajeasca, dar la fel putin nu prea tare, dai ceva sare putina fi fina pe brocoli si sparanghelul alsi dupa sa vezi cum este, foarte gustos.

Dar bun iese daca folosesti peste ceva somn sau tilapia, desi merge si ce spui tu si salmon, dar somnu, tilapia iese mai bun ca are carnea mai zemoasa, nu-i asa uscat ca somonu, carne densa.

Ai mincat vreodata asa facut? La cuptor nu iese bun pestele, cel mai bun este prajit.
La cuptor faci coaste de porc, alea da, merg la cuptor f bine.