| zRazvaNxzz a întrebat:

Salut, care dintre voi ati putea sa i-mi spuneti ce as putea manca dimineata/ce mancati voi dimineata. Daca practicati sporturi cu atat mai bine deoarece si eu practic culturismul cu drept de incepator si nu prea stiu ce sa mananc dimineata. Pana acum mancam fulgi de ovaz/secara, oua fierte, branza, lapte + sandwiciurile de la schoala... era acceptabil dar m-am cam saturat si as vrea sa stiu ce mancati voi. M-am gandit la orezu-l brun si la cartofi dulci dar nu prea stiu... big grinwinking multumesc

25 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu mananc ce-mi place si ce-am pofta! Sporturi, inca nu, dar in vacanta de vara poate da, mi-am luat gantere ca sa nu ma plictisesc in vacanta asta.

| zRazvaNxzz explică (pentru introduaicinumele):

laughing bv as vrea si eu sa pot manca ce i-mi place dimineata laughing dar nu permite buzunaru. Sper ca nu o sa te plictisesti happy de gantere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand te scoli fa si tu un ceai si fierbeti un ou(sa fie de la gaina ca alea din magazin sunt stresate)dupa ce mananci oul poti manca niste sunculita de pui fara grasime.Iti vor creste cu siguranta iti vor creste muschii ca Popeye sau ca mr muscolo.

| zRazvaNxzz explică (pentru anonim_4396):

laughing asa voi face Doamna! *-*. daca nu te superi pot sa te intreb cati ani ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru zRazvaNxzz):

O "doamna" nu spune niciodata varsta tongue

| zRazvaNxzz explică (pentru anonim_4396):

happy big grin deci esti doamna nu domnisoara happy corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru zRazvaNxzz):

Gresit! big grin Tu m-ai facut doamna si de aia am si pus intre ghilimele tongue

| zRazvaNxzz explică (pentru anonim_4396):

Am observat ca esti domnisoara happy...

| anonim_4396 a răspuns (pentru zRazvaNxzz):

Ei du-te! Cum ai observat?

| Kriss96 a răspuns:

Eu mananc shaorma la micul dejun..si cereale la cinabig grinbig grin
Poate ti-am dat o idee.big grin

| zRazvaNxzz explică (pentru Kriss96):

laughing Shaorma mai mananc si eu la micu dejun happy de fapt mancam cam des...

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Cat mananci de dimineata! (Nu te supara) :O

Eu mananc lapte cu cereale sau paine cu dulceata si un ceai, sau un sandwitch cu un ceai, oua firte cu sunca, niste branza cu rosii poti manca(mancam vara si aveam multa energie dar acum nu prea mai sunt rosii).

| zRazvaNxzz explică (pentru EuSiDoarAtat123):

Branza cu rosii, ce nas da pe asa ceva happy dar nu prea mai sunt rosi calumea si branza de pe paita ori e ff scumpa ori e plastic topit :\. Eu nu prea merg dupa gust m-ai mult dupa continut... Carbohidratii complecsi, proteina, vitamine, etc etc happy eu am nevoie de ceva consistent happy si nu prea mananc asa de mult dar ca sa iti faci o idee uite:

Dimineata la 7 cand ma trezesc am pregatit fulgi de ovaz inmuiati in lapte cam 50g fulgi si 200-300 ml lapte si i-mi ia cam 15min sa mananc tot happy

| EuSiDoarAtat123 a răspuns (pentru zRazvaNxzz):

Mdaaa.Din pacate nu mai e nimic de calitate pe piata romaneasca.Si branza intr-adevar daca e naturala si calitativa atunci e foarte scumpa

| GoldVali a răspuns:

Cereale cu lapte sau iaurt.

| xCrazyWolf a răspuns:

oua, branza, grasimi sanatoase, paine integrala, cereale fitness cu lapte, baton proteic, omleta.

| CristinaForTPU a răspuns:

Eu mananc branza cu rosibig grin sunt sanatoase pentru sport. eu alerg de dimineata vreo 500 metrilaughing) sunt fata nu prea alerg ca obosesc repede

| zRazvaNxzz explică (pentru CristinaForTPU):

E bun ca alergi laughing. Creca voi ramane pe omlete si fulgi de secara si ovaz happy

| axel112 a răspuns:

Culturist aha dupa parerea mea dimineata manca ceva usor dar ce iti da energie mare crereale, paine prajita cu ceai, sunca cu paine prajita, cum ai spus orez si cartofi dar prajiti fara ulei(uleiul exagerat ingrasa) si eventual manaca seara mancaruri grase carnuri si ceti mai place si orice ai face nu manca fast food adica poti manca dar nu exagerat fiindca ingrasa, intra pe lista si pizza manaca o data la saptamana asta nu ar fi pentru culturisti ar fi in general un model alimentar sanatos

| thebest7ionut7 a răspuns:

Ce ai spus ca mananci e foarte bine deoarece aceste alimente contin proteine.Pentru a echilibra adauga niste fructe; legumedupa masa.Sa nu faci greseala de a manca carne dimineata. Ouale sunt foarte bune dimineata la fel si gemul.Incearca sa mananci paine neagra, iti adauga un plus de energie.

| Coby a răspuns:

Pai mai mai bine ai consulta un instructor sau pe cineva competent.