| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut,eu port ochelari si dureaza pana ii sterg cum trebuie ati putea sa-mi dati sfaturi pentru stergerea ochelarilor?

Răspuns Câştigător
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Sunt sigură că știi deja de cârpele,șervețelele și soluțiile speciale pentru curățarea ochelarilor. Nu e nevoie să repet-le știi.
Acum vreau să-ți vorbesc despre adevărata metodă de a-ți curăța ochelarii,singura care funcționează și modul în care o fac purtătorii veterani de ochelari:secretul este să-i freci cu o bucată de bumbac,fie că e o batistuță,pantalonul de pijama sau colțul unui tricou,până când îți dau lacrimile de frustrare și îți înțepenesc degetele. Atunci,precum lacrimile Phoenix-ului au darul de a tămădui,așa și lacrimile tale născute din ură, ciudă și neputință, vor curăța lentilele de praf, grăsime și amprente apărute din neant.
Îi vei pune la ochi, și timp de 2 minute fabuloase,te vei bucura și minuna să vezi lumea în culori vii,fără pete,linii ori punctulețe multicolorate.
Apoi, îți vei împinge ochelarii pe nas, îți vei da părul după ureche, te vei freca la ochi ori vei bea suc, iar cele 2 minute de aur se vor sfârși. Gândește-te la ele ca să câștigi timp până ți se adună suficiente lacrimi în ochi cât să-i ștergi iar.
Repetă procesul.
Bucură-te de viața cu ochelari. Știu că eu o fac.
Baftă!

| Doarunaltutilizator explică (pentru fdhgcvnb):

Mersi,ma bucur de ea din clasa treia si acum sunt in a opta.
O sa tin cont de sfatul tau.

| fdhgcvnb a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

laughing Cu plăcere! happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de carpe si servetele speciale in comert.

| Doarunaltutilizator explică:

Mersi pentru raspunsurile voastre.

| MonixKiller a răspuns:

Ai putea sa ii speli cu săpun lichid si apoi sa ii clătești pentru ca nu se întâmpla nimic. Sau ai putea sa îți cumperi șervețele speciale pentru ochelari de la clean in cazul in care nu îți place sa ii ștergi cu cârpa de ochelari. Șervețele se găsesc in orice supermarket si in plus mirosul de lămâie este de durata.