| Comandocip a întrebat:

am si eu o intrebare
recent am hotarat ca ar fi bine sa mai dau cate kilograme jos
pentru a face acest lucru am renuntat la paine si am inceput sa limitez alimentele cu un continut mare de grasime
intrebarea mea este :
pastele sunt sau nu recomandate intr-o dieta(vinerea tin post si nu prea am ce manca in afar de fructe)?
si daca stiti vreo dieta simpla de urmat dar efiecienta sau sfaturi orice m-ar putea ajuta! dau funda

7 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna,Ciprian!
Daca vrei sa nu mori de foame si sa ai rezultate spectaculoase eu iti recomand dieta dukan.Cunosc foarte multe persoane care au slabit kilograme bune cu acest regim.
http://www.andreearaicu.ro/sanatate/nutritie/ghid-de-nutritie/dieta-dukan
http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/dieta-dukan-faza-i-atac-6506.html
Mai sus gasesti sfaturi care te vor ajuta sa stii regimul(daca vrei).

| Comandocip explică (pentru Anca95):

Anca m-am uitat pe aceasta dieta..si acolo skrie la perioada de atak...ca nu mai am voie sa mananc fructe si legume>>?
paste inteleg ca sunt recomandate..desi pastele sunt ca un fel de paine..si dc sa iau o linguta de terci cu ovaz k uce ajuta? ..sry ca sunt stresant.dar vr sa am si eu un corp cat mai frumos..si nu stiu kum..am 16 la 14-15 ani aveam 64-65 de kg,... acum la 16 am reusit sa skad pana la 54 (am incercat sa combin mai multe chestii idn mai multe diete+ joc fotbal 2 ore pe zi si 500 abdomene pe zi)
si acum am nev de o dieta ca sa mai pot da jos inca vreo 10 kg ca poate poate voi reusi sa am si eu un abdomrn ca lumea (sper ca poate odata sa fac si patratele_) sry ca is stresant.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la paine... eventual sa o inlocuiesti cu paine neagrahappy, daca vrei sa slabesti trebuie sa mananci sanatos si sa faci sport, astfel vei slabi si iti vei intari si masa musculara...
daca mananci o data sau de doua ori(max) pe saptamana cava cu mai multe grasimi nu iti va afecta cu nimic dieta

| Comandocip explică (pentru ReViNeMaScAtii):

Imi poti exemlu de o deieta cv.da mai simplutza asa.
ca pe net la fiecare dieta...imi scrie...cafea cu bla bla..eu nu beau cafea.
nu stiu ce fel de tipuri de carne...bla bla..eu am 16 ani.
cv mai simplut./? ..de ex m-am gandit ca dimineata sa mananc 2 oua cu o salata..ar fi bine?

| ReViNeMaScAtii a răspuns (pentru Comandocip):

Galbenusul de ou de gaina contine colesterol si nici nu este sanatos sa mananci prea multe oua pe zi, mananca numai unul dimineata cu o salata,,, care e alimentatia ta zilnica?

| Comandocip explică (pentru ReViNeMaScAtii):

Pai asta e ca nu prea stiu..de obicei dimineata mancam o supa si 2 oua cu o salata

| kasty a răspuns:

Poti sa manaci paste din faina integrala combinate cu legume, nu cu carne.
pot sa te ajut oferindu-ti adresa unui site care pe mine personal m-a ajutat in lupta cu kg pe care am inceput-o acum cateva luni, daca ai timp intra si citeste mai multe acolo si alegeti dieta care ti se potriveste cel mai bine tie.
nu renunta la paine, mananca paine integrala sau neagra doar dimi si la pranz, seara sub nici o forma
bafta multa!
slabute.ro