| ALEXUTZU12701 a întrebat:

Eu am o problema cu țânțarii foarte foarte mici, toata noaptea de dorm doar 5 ore maxim iar dimineata ma trezesc plin de bube. Ce sa fac ca sa scap de ei?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar numai cu cei mici? Sita la geam si da cu spray antitantari. Sau aparat cu pastile impotriva tantarilor.

| Adry05 a răspuns:

E plin pe piata de aparate, pastile, sprayuri anti tantari si inca intrebi pe TPU ce sa faci contra lor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray Killtox, dai seara cu usile inchise apoi aerisesti.ce vrei sa spui prin tantari foarte foaret mici? Nu cumva sunt purici de la caini sau pisici? Tot cu killtox spray-ezi foarte bine camera si o lasi inchisa o ora.

| jasmin1rose a răspuns:

Exista aparate anti-tantari cu pastile laminate, RAID. Costa in jur de 10 lei.
Oricum, vara e bine sa ai o plasa la fereastra.

| SodaDancer a răspuns:

Te duci la orice magazin și ceri un spray, ieși într-o zi pe afară, lași geamurile și ușa deschisă (dacă stai la casă, dacă nu e evident că nu e normal big grin), să ai grijă să se aerisească camerele și cam asta e tot. Dacă stai la bloc și intra iar vezi să nu fie problema de la geam, ia-ți o sită din aia să o pui.

Succes!