| MarioOnette a întrebat:

Salut vreau sa gatesc ceva la bucatarie imi dati idei?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Langosi,tarte cu fructe, punci, torturi cu fructe sau crema, salata de fructe, suc de fructe etc.
www.gustos.ro

| Dulcinea a răspuns:

Ce spui de niste prajiturele? sau de niste coltunasi cu sunca? sau sti ce ai putea? sa iei cartea de bucate si sa te uiti la cuprins.ce te atrage, aia sa faci.eu asa fac cand ma apuca dorul de gatit. Hai Spor! Te-am pupat!

| Ygorr38 a răspuns:

Acum depinde ce ai vrea. Daca vrei sa faci ceva rapid sau mai complicat.
poti incerca niste pulpe la cuptor la o punga magica.
Ori o musaka.
Daca vrei ceva rapid niste bostanei prajiti in ulei, sau niste fideluta cu usturoi si smantana

| elenalafe a răspuns:

Pai... depinde daca vrei sa gatesti ceva de mancare consistent poti face : macaroane, spagheti, chiftele, sarmale, ciorba, pilaf cu carne, tocnita de cartofi, si ceva mai simplu oua si cartofi prajiti Dar daca vrei ceva de dulce as zice sa faci : prajituri, fursecuri, inghetata, sau poti prepara o salata de fructe foarte sanatoasa. si cam atat sper ca ti-am fost de ajutor totusi si por la gatit!