| pantofipantofi a întrebat:

Sunt gurmanda tare, poate fi o boala? de exemplu la o masa mananc 2 tigai mari de cartofi prejiti cu 3 snitele de porc sau pui cu o paine intreaga si desert un tort intreg, si tot nu ma satur, sau de sarbatori manhanc odata 20 de sarmale si o tava intreaga de friptura, + 1 tort sau o tava de placinta, sau cand ies cu prietenii in oras eu mananc 3 pizza si imi comand desert 10 clatite si ei de multe ori nu reusesc sa termine macar on pizza la ultimile 2 felii se simt umflati, sau la micul dejun imi fac omleta din 10 oua si mananc cu 1 kg de branza si o salata din 15-20 de rosii sunt o paguba la casa omului, cum pot sa fac sa nu mai fiu gurmanda? ajutor, nu e vorba de kg deoarece am 56, la 1.71 inaltime, dar nu e normal sa mananc atat deoarece cheltui multi bani crying, astea sunt cateva exemple dar, orice mananc in cantitati mari

13 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Cred ca glumesti laughing E imposibil ca cineva sa manance atat de mult si sa nu fie obez!

| thealchemist a răspuns:

Ok, o sa incerc sa combin problemele tale, deci de ce in loc de mincare nu te concentrezi pe pantofi? o sa ai probleme cu locul de depozitare al pantofilor, dar macar nu o sa te mai ingrijorezi de cit maninci.

| pantofipantofi explică (pentru thealchemist):

M-am amuzat sincer cand am citit, nu stiu daca ai scris la misto sau ai vorbit serios dar m-am amuzat tare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tu chiar ca mananci in cantitati industriale, Doamne...
Imposibil la cat mananci sa nu fi si obeza, mergi la medic pentru investigatii!
Te pup!

| hummmer a răspuns:

Bea un pahar doua de apa inainte de masa, vei manca mai putin.

| MrsSunshine a răspuns:

Hai du-te in alta parte cu vrajeala asta."ies la baie o data la 2 sapt"-asta ar insemna sa pocnesti in doua sapt la cat mananci tu..si nici un om obez nu ar putea manca cat zici tu aici, dapai un om normal la 56 de kg.
vad ca te plictisesti prea tare si scrii baliverne pe aici.mai bine pune mana pe o carte

| MrsSunshine a răspuns:

Am vazut toate intrebarile care le-ai pus tu pana acum pe acest site si cred ca ai o problema grava.du-te la psiholog ca nu esti cu toate rotile acasa.ori suferi de atentie ori esti bolnava cu bibilica

| EuIulia1528 a răspuns:

E o problema! Incearca sa gasesti alte lucruri care sa-ti atraga atentia! Incearca sa iti consumi timpul altfel! Nu incalca regula: Trei mese! si mananca echilibrat! De exemplu o salata de legume cu putina carne de pui FIARTA! NU MAI MANCA PAINE, CARTOFI, ULEI, DULCIURI, FRUCTE in exces, etc!
FA SPORT!
Sper ca te-am ajutat!
Asculta sfaturile!

| InteresanTT a răspuns:

Daca ai 56 kg si 1.71 e perfect, nu-ti mai face griji. laughing

| blackleather a răspuns:

Nu pot sa cred asa ceva decat daca regurgitezi in timp ce mananci, iar in stomac ramane 20% din ce-ai mancat

| pantofipantofi explică (pentru blackleather):

Nu stiu ce inseamna "regurgitare" tocmai am citit in dex deoarece asta fac cand aflu un cuvant nou si nu stiu ce reprezinta, dar nu i-am inteles semnificatia nici macar in dex, oricum orice ar insemna, dupa ce mananc nu mi se face rau ci ma simt nesatula, si am si probleme de constipatie, "ies" la baie odata la 2 saptamani

| AllyNutzZzA a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la mancare....bine!, mananci foarte mult, dar trebuie sa faci si spor...petrece-ti timpul pe afara, la munca, cu prietenii.nu te mai gandii la mancare, succes

| aurelian89 a răspuns:

Aoleu esti sparta?