| UserName450 a întrebat:

TPU, azi am cumparat masline, iar acum 1 ora am mancat vreo 20, si din greseala am inghitit 2 samburi de masline. Se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Consumul samburilor de masline este indicat si pentru ca au rolul de a purifica sangele, revigoreaza circulatia, ajuta digestia. Eu niciodata nu arunc samburii, ii inghit ca si o pastila, deci linisteste-te ca nu vei pati nimic, nimic rau.

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Din contră, aici scrie că sunt sănătoși! ))
http://teotrandafir.com/......u-ei-70535

| minrest a răspuns:

Da, se poate intampla sa mai inghiti vreo patru pana diseara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| AlexCristi97 a răspuns:

Samburii de masline sunt chiar sanatosi deoarece au ceva uleiuri si este si patrial (poate chiar total) digerat de stomac.

| Eu2208 a răspuns:

Nu... Cu siguranta o sa il elimini!

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Nu este nici o problema, ii vei elimina prin excremente fara sa simti.

| Jeny_Nicoleta_1984 a răspuns:

Buna,nu patesti nimic, ia o lingurita de miere pentru protejarea stomacului. Funda

| Wolfie50005 a răspuns:

Nu. Vor urma sa fie digerati