| karma123 a întrebat:

Salut,am mâncat un compot de vișine și am înghițit din greseala 2 sâmburi, se poate întâmpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă cireașă e mare, ieșirea e ingustă, faci ocluzie

| Catrice a răspuns:

Karma bro, o să-ți crească un copăcelhee hee

| Frank51 a răspuns:

Daca a zgariat la intrare o sa zgarie si la iesire.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Frank51):

Invata sa citesti "visine", daca nu stiai samburii nu au nimic ascutit

@karma123 o sa tragi cu gloante in WC big grin

| Anuket a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu prea ai mâncat sâmburi, nu?laughing

| Frank51 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mi-ai dat tag gresit sau care-i faza?

| mentholinks a răspuns:

Nimic grav.

| halogen001 a răspuns:

Nu.

| Apokales a răspuns:

Nu, nu pastesti nimic.

| WhiteLife a răspuns:

Daca i-ai înghițit și nu au rămas în gât, s ok. In general este bine sa eviți sâmburii care nu se mănâncă, dar în cantități mici nu fac niciun rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Vor iesi cand mai treci pe la toaleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inghitit o moneda de 10 bani si nu am patit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic stai liniștit.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu se intampla nimic, cunosc persoane care manaca vara cirese si visine cu tot cu sambure.

| Ionut123987 a răspuns:

Nu. Nici vorba! Eventual de la prea mulți ar putea doar sa te doara burta. Dar totuși, Câți ani ai?

| EceEgeman a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic. Totuşi evită să înghiţi sâmburi deoarece ei nu se digeră, sunt foarte tari iar stomacul nu îi poate macera, aşadar există posibilitatea de a ieşi întregi în fecale şi aţi crea discomfort.