| anonim_4396 a întrebat:

Un manual de utilizare pentru maşina asta de spălat? (în română de preferat) Bosch Classixx Express 1000rpm WFL2066GB

http://www.ebay.co.uk/......1723487705

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un manual nu gasesc dar pot sa-ti explic eu:
-rinse plus= clatire suplimentara;
-wash plus= spalare suplimentara;
-spin=viteza de rotire si rinse hold (fara clatire);
-butonul central are diferite tipuri de materiale Cotton (bumbac) si temperaturi in cadrul acelor tipuri.
Daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma pe mess (PM).

| Neo12 a răspuns (pentru Salontanul):

Astea ştiu şi eu.dar câte ore trebuie lăsată sau care e principiul după care funcţionează exact. Am văzut că dacă dau la 30°C urcă mai sus şi mai repede..gen la stoarcere.

| Salontanul a răspuns (pentru Neo12):

Nu trebuie sa stabilesti tu ore. Fiecare program are un timp al sau. Daca materialul este mai curat pui temperatura inferioara. Daca materialul este mai murdar pui o temperatura superioara. Daca este mai murdar ii dai o spalare suplimentara. Daca este mai gros ii dai o stoarcere suplimentara.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, aceasta are 3 versiuni, NU am idee pe care o deţii - vezi Manualul ( în limba engleză ) la linkul oficial :
https://portal.bsh-partner.com/portal%28bD1kZSZjPTAwOQ==%29/PORTALFRAME.HTM

https://portal.bsh-partner.com/......nload_file

NU visa la un Manual în Limba Română deoarece şi în Limba Engleză a fost DIFICIL de găsit happy

Toate cele bune.

| Buburuzanu_Ioan_1950 a răspuns:

Cum se deblocheaza programatorul la masina de spalat rufe BOSCH Exxcel WV24520GB/07