| dany3la a întrebat:

Urgent!
Cum sa fac branza de vaci din lapte?
Urgent!

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua. Laptele de vaca trebuie lasat cateva zile pana devine lapte batut.
Acest lapte batut se pune cateva minute la incalzit pe aragaz. Se incalzeste atat pana chiar este un pic cald vasul in care il pui pe foc. Important este ca pentru a obtine o branza cremoasa sa nu incalzesti pre tare, doar atat ca atunci cand pui in deget in vas sa simti un pic cald. Cand e suficient de cald laptele il torni intr-un tifon pentru a se scurge zerul. Nu ai neoie de cheag sau orice altceva. Pa

1 răspuns:
| dany3la explică:

Si daca nu am cheag? Ceva mai simplu...