| SadBoyForever a întrebat:

Vreau sa ma las de Pepsi dar nu stiu cu ce sucuri mai sanatoase sa-l inlocuiesc.

Pentru inceput am cumparat niste Granini de portocale, si as vrea sa imi spuneti ce alte sucuri mai sunt asemanatoare sucului Granini de portocale.

Astept sfaturile voastre.

23 răspunsuri:
| Hachimytza619Akita a răspuns:

Parerea mea este ca nici unul dintre sucurile din comert nu este sanatos.cea mai buna alegere ramane sucul facut acasa.si asa ai si posibilitatea de a bea un suc sanatos facut doar din ingrediente care iti fac bine si iti plachappy

| BubblesDoubleS a răspuns:

Hey :X
Nu zic ca cola nu e buna. Iai ce gust are:X da na... Efectele lasa de dorit in timp.
Eu iti recomand asa:
1. Nestea (toate produsele Nestea is super bune:X ) naturale si te face dependent de elehee hee
2.Stoarce zeama de la fructe intr-un pahar, sau ia un strocator de fructe. happy, ...Gasesti si la 1 mil 500 prin metrowinking
3.Fa-ti limonada racoritoare:X. faceam limonada si pe timpul ierniirolling on the floor
3.Ciao (Toate mai putin ala cu rosii...bleachtongue, ce-mi place e ca are si pulpa fructelor)
4. Tymbark (Grapefruit si mere mi se par cele mai bune )
4.Giusto
5Cappy tempo
6. Din nou Nestea big grin si ii Ciao whistling
Ps : Du-te in supermargeturi si uitate la sucuir din alea la cutie unde zice ca are si pulpa fructelor :X
Iai ce bune-s alea :X (Cutii precuym ambalajul sucului Ciao )
happy O viata sanatoasa!

| Inessix a răspuns:

Ar fi ideal să-ți faci limonada. Chiar și dacă pui zahăr tot e mai sănătoasă decât Pepsi.

| Feliciann a răspuns:

Nu exista suc imbuteliat sanatos toate sunt niste otravuri. Sucul sanatos este facut de tine acasa din fructe stoarse de tine si alea.

| Tsunade99 a răspuns:

Pai este Ciao de multivitamine, portocale etc. Eu de ala beau. Insa sa stii ca ala de multivitamine poate ingrasa. Poti sa cumperi o cutie de 2 l parca cu 4, 50 lei.

| Dydy112 a răspuns:

Poi cel mai sanatos e cel facut in casa

| alexzoligtorr a răspuns:

Pai pentru inceput, sunt multe sucuri sanatoase cum ar fi suculde gretfrut, sucul de coacaze vitamina C, antioxidanti, flavonoizi buni pentru inima, proprietati antibacteriene.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Poți să încerci să bei și limonadă, este 100% naturală și mai poți să îți cumperi un storcător de fructe și să îți mai faci și suc de portocale.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai sucuri din astea tymbark granini, giusto sau cel mai bine e sa bei apa.Sau ai putea sa iti iei tu fructe si sa iti faci suc acasa.

| cυρcαкє a răspuns:

Buna.

Pai sa stii ca sucul nu e bun, mai ales ala acidulat.Fa-ti tu un suc (ex.de portocale), sau bea apa platahappy

Sper ca te-am ajutat.Bye-bye!

| SadBoyForever explică:

@ SparklingAngel: Si eu sunt tot in situatia ta, beau Pepsi aproape zilnic de la 9-10 ani, si motivul este tot ca la tine, faptul ca imi place cofeina, imi da energie, de-asta am baut Pepsi multa vreme deoarece puteam sa ma concentrez mai bine atunci cand lucram la ceva anume.

Răspuns utilizator avertizat
| myself a răspuns:

Timbark

| myself a răspuns:

Of I don't want to see atatea comentarii care zic ca sucurile nu's sanatoase, dar ce e sanatos p lumea asta? si nu cred ca tu ai avea chef sa-ti faci suc acasa la storcator, eu iti zic sa bei in continuare ce-ti place ca pana acum nu a murit nimeni din asta(doar sa mai reduci doza un pic)

| hiphopgirl a răspuns:

Fanta nu dauneaza ca si pepsi timbarck incerci sa-ti faci tu singur suc de fructe acela e plin de vitamine storci o portocala cu putina lamaie sau sirop cu apa.

| JustABelieber a răspuns:

Mirinda,capi de orice fel(recomandat de grapefruit), nestea etc.

| SparklingAngel a răspuns:

Ma intereseaza si pe mine ce raspunsuri primesti.Eu sunt dependenta de Coca-Cola si Pepsi insa nu pot sa pun gura pe Fanta, Granini etc laughing Doar cafeina imi place! Cred ca cel mai bine ar fi sa renuntam de tot la sucuri si sa bem apa plata sau ceaiuri preparate in casa ca cele din comert sunt pline de E-uri

| SparklingAngel a răspuns:

Eu nu cred ca o sa pot sa le las vreodata laughing Oricum o viata am si pe asta o traiesc cat de bine pot, daca Pepsi/Coca-Cola ma face sa ma simt bine asta e...tongue.Era mai grav daca aveam probleme cu alcoolul, sucul nu a omorat pe nimeni laughing

| YrYnA_7766 a răspuns:

Timbark este foarte bun si sanatos. Incearca-l!

| ombladon93 a răspuns:

Cand iti vine pofta de suc, bea apa. si eu sunt dependent de suc dar trebuie sa ma las inainte de a face diabet.

| leboss a răspuns:

Daca vrei sa te lasi de pepsi, eu zic sa incerci heroina. O sa te ajute cu siguranta.
Funda?:X

| InSaNeeeeeee a răspuns:

Un storcator de citrice (preferabil electric - pentru puturosi) si 1kg de portocale.
In functie de preferinte, le poti combina cu lamai, grape-fruit sau chiar morcoviwinking

| ralu27 a răspuns:

Prigat,capy.poti sa iti faci chiar tu cu un storcator de plasticoh go on >big grin