| andreiurza33 a întrebat:

Buna vreau si eu sa fiu ca un model frumoasa, moderna si alte alea. SI de aceea vreau sfaturile voastre.
1 spuneti-mi ce se mai poarta in 2012?
2. spuneti-mi ce sa mananc, stiu ca modelele nu mananca nimic dar eu nu rezist spuneti-mi ce cereale sa mananc, ce fructe, ce legume, ce sucuri si din astea spuneti-mi ce nu ingrasa

Răspuns Câştigător
| Alina_9592 a răspuns:

1.nu poti fi un model frumos(orce persoana este frumoas ain felul ei, nu trebuie sa imite pe altcineva)
2.moderna ce inseamna la tine? dupa mine inseamna sa te imbraci sexy dar nu vulgar cu nuante care ti se potrivesc(nu culori sumbre dar nici stridente)
3. sa mananci temperat(adica prima masa a zilei si ce amai importanta este micul dejun care nu trebuie sub nici o forma sarit)
-ce fel de cereale? Vitalis sunt foarte bune chiar si batoanele
-ai grija dupa ce ai mancat de dimineata, neaparat sa mananci fructe toata ziua, chiar si o tableta, doua, maxim trei de ciocolata poti manca(ciocolata da energie) daca la pranz nu te poti abtine sa nu manaci poti sa gusti doar ceva usor o ciorbitza dar fata carne ...nu prea mult
-seara te sfatuiesc sa mananci foarte putin si inainte de 18:00 dupa ora 18:00 se pune tot pe burtica si solduri.
daca vrei sa mananci. mananca ceva usor cum ar fi carne de peste sau orce altceva in afara de dulciuri sau prajeli.
vara poti opta pentru salate usoare si asa te vei mentine si mult mai presus de astea, mult mult mult mult sport.
este adevarat ca este foarte greu dar daca vrei sa ai o alimentatie sanatoasa si un corp frumos(nu neaparat ca al fotomodelelor).
CE NU INGRASA
-pai pe zi poti manca 3 feli de paine
-suc de la magazi de nici un fel sa nu cumperi(cat ar scrie cai fara coloranti si fara chimicale si etc, crede-ma are)
-legumele sunt foarte bune, unele crude si altele fierte, cauta retete pentru vedetarieni pe net si de la ei poti lua cele mai bune salate
-fructele, si ele au multe calitati si sunt foarte sanatoase
-dulciuri poti manca dar foarte putine(nu exagera cu ele)
asta este sfatul meu! sper ca te-a putut ajuta:d