| venusdoom a întrebat:

A mai comandat cineva de pe aliexpress si imi poate spune ce a dus sau ce printscreen a facut pentru dovada platii?
Multumesc

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Eu am comandat de vreo 4 ori. M-am dus la banca si am cerut dovata platii si i-am dat data de atunci, si m-am dus cu acea foaie cand am ridicat coletul

| venusdoom explică (pentru AnemonaP):

Am de primit 11 produse si din cate am verificat, aliexpress a luat de pe card banii cat pentru toate produsele deodata.
Print la mail ul care imi confirma plata nu merge?

| AnemonaP a răspuns (pentru venusdoom):

Daca a luat banii pentru toate produsele deodata, te duci la banca si ceri dovada de pe data cand ti s-a confirmat tranzactia. Sper ca ai verificat la fiecare produs popularitatea vanzatorului, eu de exemplu mi-am comandat un costum de baie de la un vanzator cu 92 popularitate parca si uite ce am primit : https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/......0754_n.jpg Bine ar fi, daca nu esti sigura de produs sa ii ceri sa iti faca o poza reala. Bafta

| AnemonaP a răspuns:

Insa ultimele dati am mai platit in plus 30 lei, chiar daca a fost transportul gratuit, nu mai stiu de ce, dar era regula si la posta. Sa ai bani la tine

| AndreeaCr a răspuns:

Eu am comandat de mai multe ori si am platit cu cardul. Te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru, este mult mai simplu si rapid, nu trebuie sa mai trimiti nicio dovada a platii. O zi faina!