| LOLOLPA a întrebat:

Am băgat azi o comanda pe h&m și am băgat toate datele personale, adresa mea, nr. de telefon, Email, după am finalizat comanda. Mi-a zis pe site,, mulțumim ca ai comandat de pe acest site,, bla, bla, bla. Dar după am realizat ca nu am băgat e-mail-ul meu corect, îmi gresisem numele la email. Nu am primit nimic de la ei, logic ca nu au un email corect. Și au trecut 8-9 ore de atunci și nu am primit nimic (sms /sa ma sune). Am dat pe H&M pe contul meu acolo la comenzile mele și îmi apare la comanda asta,, în curs de procesare,, faza e ca sta asa de 9 ore. Eu cred ca nu a funcționat comanda ca nu am băgat e-mailul corect. Sa bag din nou comanda?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

" mulțumim ca ai comandat după acest site"

Chiar asa ti-au zis? Nu cred ca h&m sunt atat de analfabeti incat sa zica "dupa acest site".

Ai un numar pe telefon pe site, suna si intreaba care e treaba cu comand ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteaza e-mail-ul in comensile on-line decat sa iti trimita exact ce gasesti tu in contul lor.Adica daca comanda a fost inregistrata, este in curs de procesare, apoi este predata firmei de transport, apoi este livrata.Ai rabdare ca daca a scris ca este in procesare inseaman ca atucni face coletul. Dupa asta dureaza un timp in care cheama firma de curierat, si imediat dupa ce urca coletul in masina curierului, esti anuntat/a in cont ca a fost livrata. Abia atunci dureaza 24 sau 48 de ore pana iti livreaza tie coletul.Deci il vei primi dupa 24/48 de ore (daca este prin firma de curierat) dar numai dupa ce au urcat ei pachetul in masina curierului.Sau face cel mult 4 zile dupa ce a fost depus la posta.Deci in procesare inseamna ca ei fac coletul.Si dureaza ceva timp. Nu mai baga comanda ca te trezesti cu doua pachete acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo,vei fi anuntata si prin sms dar in ziua cand vei primi pachetul Un sms gen„comanda numarul, va fi livrata azi".In ziua aceea vei sta acasa si cu o jumatate de ora inainte vei fi sunata de soferul firmei de curierat unde sa va intalniti. daca esti la tara, iesi la poarta. daca esti la oras, cobori in fata blocului.Deci sms si apel vei primi numai de la soferul firmei de curierat.

| Blackrose4 a răspuns:

Hey!
Personal, nu am trecut printr-o situație de acest gen, dar cel mai bine ar fi să mai aştepți. Contacteaza-i pe cei de pe site şi spune-le problema ta cu email-ul. Găseşti numărul lor de telefon şi e-mail-ul la "contact".
P.S: Dacă ei ți-au trimis e-mail pentru confirmarea comenzii este posibil să fie anulată comanda (evident, pentru că tu nu il poți confirma) dar, să nu ai surpriza neplăcută de a se efectua comanda şi tu să bagi alta şi să primeşti de 2 ori acelaşi lucru. Cel mai bine este să îi contactezi tu pe ei. Mai aşteaptă răspunsuri şi de la alte persoane, poate ştiu mai bine.